Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

30 tysięcy sekt protestanckich

Posted by husyta w dniu 15 kwietnia, 2009

Katolicy podają, że istnieje ponad 30,000 sekt protestanckich – (jak oni to policzyli?), przy czym w ich zrozumieniu sektą jest każdy kościół, który nie podlega biskupowi Rzymu. Zaskoczyło mnie, kiedy w jednej z dyskusji na Forum GW, katolicka apologetka twierdziła, że określenie ‚denominacja’ jest synonimem ‚sekty’. Smutne to, ale dla katolika, każda denominacja jest sektą. W bardziej oficjalnych dokumentach, Kościół Rzymsko Katolicki względem protestanckich denominacji używa określeń ‚wyznania‚ albo ‚grupy religijne’, unikając słowa ‚kościół‚.

Słowo Boże rozszerza się po całym świecie.
Kościoły, które powstają jako rezultat poznawania Słowa Bożego, nie muszą mieć nad sobą ludzkiej głowy – ich głową jest sam Jezus Chrystus, a ich nauczycielem Duch Święty.

Kolosan 1:18 On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, (19) ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20) i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego.

I czy będą czytać Pismo Święte w beskidzkich lasach, jak choćby podczas prześladowań ewangelików w latach 1654-1709, czy w amazońskiej dżungli, czy w jakimkolwiek kraju, będą dochodzić do tych samych wniosków i tej samej wiary – że zbawienie jest darmo, z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa (Ef 2:8-10), że jego ofiara jest doskonała, złożona raz na zawsze itp, itd.
Będą wierzyć w to samo, choć zapewne będą mieć różną formę nabożeństwa.

Katolicy mają swoją głowę – biskupa Rzymu – i nauczają według bulli Bonifacego VIII z 1302 roku, że rzeczą konieczną do zbawienia jest być poddanym biskupa Rzymu, czyli za Pana życia i śmierci uznają papieża.
Zbawienie nie jest uzależnione od wiary w Jezusa i podporządkowania mu swego życia, ale od poddaństwa wobec papieża.

Oznaką tego poddaństwa jest traktowanie katolickich księży, których morale nie ma znaczenia (Art. 1128 Katechizmu), jako pośredników do Boga.
(Art 1128 … sakramenty działają ex opere operato (dosłownie: „przez sam fakt spełnienia czynności”), […] niezależnie od osobistej świętości szafarza.)

Ksiądz może być ubekiem, esbekiem, pedofilem, homoseksualistą czy konkubentem, ale katolik musi wierzyć, pod groźbą popełnienia grzechu śmiertelnego, że tylko z ręki katolickiego księdza może przyjąć łaskę od Boga.

Zobacz artykuł: Grzechy lekkie, ciężkie, powszechne i śmiertelne

Owe 30.000 ‚sekt’ naucza, że rzeczą konieczną do zbawienia jest uznanie Jezusa Chrystusa Panem i Zbawicielem swego życia. Wiedza o istnieniu Watykanu i papieża nie jest im potrzebna ani do zbawienia, ani do życia duchowego. Ich codziennym pokarmem duchowym jest Pismo Święte, a nauczycielem, który ich do tegoż Pisma prowadzi i je objaśnia jest Duch Święty.

Kiedy protestant cytuje Pismo Święte, aby pokazać, że nauka KRK jest z nim sprzeczna, spotyka się często z zarzutem nienawiści do katolików.
Drodzy katolicy, nie kierujemy się nienawiścią do was; kierujemy się miłością do Jezusa Chrystusa i do Was. Gdybyśmy Was nienawidzili, nie mówilibyśmy Wam o tym, że Jezus Chrystus jest jedyną drogą do Ojca w niebie. Zostawilibyśmy Was w spokoju, abyście pomarli w swoich błędnych ludzkich naukach, które nie prowadzą Was do nieba.

Pan Jezus powiedział o religijnych Żydach, którzy odeszli od Słowa Bożego:
Mat 15: (8) Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. (9) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.

Komentarze 2 do “30 tysięcy sekt protestanckich”

 1. jacek said

  „Gdybyśmy Was nienawidzili, nie mówilibyśmy Wam o tym, że Jezus Chrystus jest jedyną drogą do Ojca w niebie.”

  Przecież my to właśnie wyznajemy.

  • husyta said

   A jak się ma do tego około 2000 zmarłych świętych, ustanowionych przez JP2, których katolicy mają wzywać w modlitwie? Pismo Święte zabrania wzywania zmarłych.

   Jezusem, którego katolicy traktują jako jedyną drogą do Ojca w niebie, nie jest Jezus Zmartwychwstały, ale hostia, w której rzekomo ukrywa się Pan Jezus, kiedy katolicki ksiądz, bez względu na morale, wypowie słowa ustanowienia – To jest ciało moje.
   Katolicy traktują słowa Jezusa jak zaklęcie, przez które Pan Jezus zstępuje z nieba i chowa się w opłatku. Tak muszą wierzyć. Kto to odrzuca, odpadł od wiary katolickiej.
   Najważniejszy jest tutaj oczywiście katolicki ksiądz, który sprowadza Pana Jezusa z nieba a potem daje do zjedzenia wiernym.
   Taki jest Pan Jezus katolików – opłatek z ręki katolickiego księdza jedyną drogą do Ojca w niebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: