Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

Katolicy modlą się do zmarłego Jana Pawła 2

Posted by husyta w dniu 3 Maj, 2009

www.angora.com.pl-papiez Kardynał Józef Glemp w jednym z pierwszych wywiadów udzielonych po śmierci Jana Pawła 2, powiedział mniej więcej coś takiego:
„Modliliśmy się dużo za Ojca Świętego, będziemy modlić się dalej już do niego, żeby wypraszał nam łaski”.

Kilka dni później na okładce Angory pojawił się rysunek odchodzącego Jana Pawła II z napisem: Ojcze nasz, któryś jest w Niebie… co wywołało wiele oburzenia wśród katolików, choć Angora zilustrowała to, co powiedział kardynał Glemp.

Nie była to odosobniona wypowiedź, gdyż KRK nadal zachęca wiernych do modlitwy do Jana Pawła 2.

Abp Mokrzycki: modlę się do Jana Pawła II

Fragment:
„Modlę się do Ojca Świętego, jest dla mnie najbliższym patronem – powiedział na antenie TVP Info były sekretarz Jana Pawła II, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Dodał, że jeszcze za życia papieża miał wrażenie, że jest on człowiekiem świętym.

Kościół dopuszcza publiczny kult zmarłych wyłącznie w przypadku osób oficjalnie wyniesionych na ołtarze. Zezwala jednak, a nawet zachęca do prywatnej modlitwy za pośrednictwem osób, w stosunku do których toczy się proces beatyfikacyjny.

Abp Mieczysław Mokrzycki, który był sekretarzem Jana Pawła II od 1996 roku aż do jego śmierci powiedział w TVP Info, że się do papieża modli. – Jest dla mnie najbliższym patronem – zaznaczył. – Kiedy będąc sekretarzem Jana Pawła II obserwowałem, w jaki sposób Ojciec Święty zwraca się do Pana Boga, jak modli się, odprawia mszę świętą, jak potrafi dotrzeć do każdego człowieka, to był dowód, że ten człowiek jest święty – dodał.”
(Wytłuszczenia moje)

[W wywiadzie opublikowanym na Naszemiasto.pl w dniu 2010-04-02 10:16:37 , pt.:
Abp Mokrzycki: Tęsknię i mówię do papieża ,
arcybiskup otwarcie mówi, że często rozmawia z JP2, by wstawiał się za mną u Pana Boga w sprawach archidiecezji lwowskiej. Bezpośrednio modlę się do Ojca Świętego i zabiegam o pomoc w kierowaniu tą częścią Kościoła. Przedstawiam mu także zwykłe swoje problemy.
Tak więc arcybiskup odrzuca Jezusa jako orędownika do Boga Ojca; zamiast tego modli się do zmarłego JP2, nazywając go Ojcem Świętym]

Lista herezji popełnionych w tak krótkim tekście przez arcybiskupa jest długa. Wymienię kilka:

1. Modlitwa w innym imieniu, niż imię Jezusa
do Boga możemy przychodzić tylko przez Jezusa i tylko w jego imieniu, gdyż Jezus jest jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi:
1 Tym 2,5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus.

Jan 14,6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. […] (13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. (14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to. (15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

Gdyby w/w hierarchowie miłowali Jezusa, to by przestrzegali tego prostego przykazania Jezusa.

2. Zamiast do żywego Boga, modlitwa do zmarłego człowieka
Modlitwa do zmarłego człowieka jest wzywaniem tegoż, co jest w Piśmie Świętym bardzo mocno zabronione:

Księga Powtórzonego Prawa:
18,10 niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
18,11 ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;
18,12 gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.
18,13 Bądź bez skazy przed Panem, Bogiem twoim,
18,14 gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił.
18,15 Proroka takiego jak ja jestem, wzbudzi ci Pan, Bóg twój, spośród ciebie, spośród twoich braci. Jego słuchać będziecie.

Jak widzimy, ten, kto wzywa zmarłych, jest obrzydliwością dla Boga.

3. Nazywanie człowieka Ojcem Świętym.
Tytuł ten jest należny jedynie Bogu Ojcu.
Pisałem o tym w artykule: Jan Paweł II o tytule ‘Ojciec Święty’

4. Przypisanie Janowi Pawłowi II atrybutu wszechobecności właściwego tylko dla samego Boga.
Zachęcanie do modlitwy do JP2 oznacza, że KRK nadał mu atrybut wszechobecności – zdolność bycia jednocześnie we wszystkich miejscach na całym świecie i jednoczesnego wysłuchiwania wszystkich, którzy wzywają jego imienia.

5. Deifikacja Jana Pawła II
Nazywanie JP2 boskim tytułem „Ojciec Święty” oraz przypisanie mu zdolności wysłuchiwania modlitw i wszechobecności, oznacza deifikację JP2, czyli traktowanie go jako Boga.

6. Nawiązywanie do odprawiania mszy świętej, która jest zaprzeczeniem doskonałości ofiary Chrystusa na krzyżu, złożonej raz na zawsze.
Pisałem o tym w innych artykułach:
Ofiara Chrystusa, początek czy koniec kapłaństwa?
To jest ciało moje

Błędne koło
Oficjalnie katolicy mogą modlić się do zmarłych, dopiero po ogłoszeniu ich świętymi, ale aby ogłosić kogoś świętym, potrzebne są cuda dokonane rzekomo za jego wstawiennictwem, co oznacza zachętę do wzywania go w modlitwie jeszcze przed beatyfikacją.

Jan Paweł 2 a święci
Wzywanie zmarłych w Biblii jest bardzo surowo zakazane, a jedynym orędownikiem do Boga Ojca jest zmartwychwstały Jezus Chrystus. Mimo jasnej nauki biblijnej w tym temacie, JP2 beatyfikował ponad 1300 świętych, kanonizował ok. 500, ustanawiając tym samym prawie 2000 imion, przez które ludzie mogą przychodzić do Boga. JP2 ustanowił więcej świętych niż wszyscy papieże razem wzięci na przestrzeni ostatnich 500 lat.

Brak poznania czy ignorowanie Pisma Świętego?
Czy to, co głoszą hierarchowie Glemp i Mokrzycki, a wcześniej głosił Jan Paweł 2, wynika z braku poznania czy ignorowania Pisma Świętego?
Czy głoszą rzeczy tak drastycznie sprzeczne z Pismem Świętym świadomie, czy nieświadomie?
Jeśli brakuje im poznania, to znaczy, że nie mają kwalifikacji do tego, aby nauczać w Kościele.
Jeśli świadomie ignorują nauczanie Pisma Świętego i głoszą nauki z nim sprzeczne, to znaczy, że są zwodzicielami, o których Pan Jezus powiedział:
Mat 15:(14) Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.

Za kim chcecie iść?
Drodzy katolicy, za kim chcecie iść? Za Jezusem, czy kapłanami, którzy głoszą rzeczy sprzeczne z Pismem Świętym? Zawierzcie swoje życie Jezusowi, który umarł i zmartwychwstał. Tylko przez niego możemy przychodzić do tronu łaski Bożej. Przestańcie modlić się do zmarłych, a módlcie się tylko w imieniu zmartwychwstałego Jezusa. Uwierzcie, że przebaczenie grzechów otrzymuje się dzięki ofierze Jezusa, a nie ofiarom mszalnym, które tę ofiarę negują.

Pan Jezus powiedział: Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. (Jan 10:27)

Do kogo chcecie się modlić, do zmartwychwstałego Jezusa, czy do zmarłego Jana Pawła 2 i innych zmarłych, których ogłosił świętymi ?

Komentarzy 16 do “Katolicy modlą się do zmarłego Jana Pawła 2”

 1. aviator said

  1. Modlitwa w innym imieniu, niż imię Jezusa
  do Boga możemy przychodzić tylko przez Jezusa i tylko w jego imieniu, gdyż Jezus jest jedynym pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi:
  „””1 Tym 2,5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus.

  Jan 14,6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. […] (13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. (14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to. (15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

  Gdyby w/w hierarchowie miłowali Jezusa, to by przestrzegali tego prostego przykazania Jezusa. „”” ………………. a gdyby autor tej wypowiedzi wziął pod uwagę słowa Jezusa zauwazył by że Jezus wskazał jak mamy sie modlić i nie powiedział unikajcie imienia Bozego jak np katolicy ale wręcz je…… UŚWIĘCAJCIE !!!!! co nie przeszkadza zwracać sie do Boga Jehowy poprzez i za posrednictwem Jezusa Chrystusa tak jak to robią idąc zawsze za nauką Jezusa Świadkowie Jehowy.. i proszę Cie Święty Boże Jehowo otwórz serca tych którzy to czytaja i przyjmij tą prośbę jeśli taka będzie TWOJA wola przeż zasługi twego ukochanego Syna a naszego Króla Jezusa Chrystusa ..Amen !

  • tedchom said

   oj kochaniutki Świadku uświęcenie to chyba nie to samo co używanie imienia czyż nie?
   NIE JESTEM KATOLIKIEM ALE co do imienia JAHWE.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/JHWH
   http://watchtower.org.pl/iszbin/jehowa1.htm
   W większości przekładów Biblii imię to zastąpiono określeniami „Pan” lub „Bóg”. Tłumacze podzielili w ten sposób judaistyczną tradycję: Żydzi pomijając imię Boga, uzasadniali to poglądem, że jest ono zbyt święte, aby można je było wymawiać. Dziś część uczonych tłumaczy ten zwyczaj brakiem całkowitej pewności, jak pierwotnie wymawiano to imię.
   JEDYNIE ŚWIADKOWIE SĄ TEGO TAK PEWNI I POSŁUGUJĄ SIĘ NIM TAK CZĘSTO

 2. tedchom said

  natomiast zgadzam się tym że jest to bardzo wielkie nadużycie -modlitwa do tak zwanych pośredników

 3. husyta said

  Na http://franciszkanska3.pl/Prosze-o-modlitwe,a,7231 jest zaproszenie:
  Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują modlitwy.

  Dopisujcie swoje intencje. Każdego dnia o godzinie 21.37 będziemy prosić Boga za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II o wysłuchanie naszych modlitw. …

  Drodzy Katolicy Rzymscy, czy Pan Jezus Wam nie wystarcza?
  Modląc się do zmarłego Jana Pawła II, znieważacie Boga Ojca, który zabronił zwracania się do umarłych, znieważacie matkę Jezusa, która nakazała czynić to, co powie Jezus (Jan 2:5), znieważacie Jezusa Chrystusa, który powiedział, że nikt nie przyjdzie do Ojca jak tylko przez niego (Jan 14:6).

  • ewa said

   drodzy husyci, modlimy sie do tych, których kochamy, modlitwa jest rozmowa z przyjaciółmi: z Bogiem, ze świętymi, ze zmarłymi a czasem i z żywymi bliskimi…

   • husyta said

    Dobre chęci, to jedno, a posłuszeństwo wobec nauki Jezusa, to drugie.
    Testem na miłość do Jezusa, jest ten fragment:

    Jan 14,6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. […] (13) I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu. (14) Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to. (15) Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.

   • husyta said

    A jak chcesz rozmawiać z umarłymi?

   • marzenamkr said

    wstyd mi że jestem katoliczką,a muszę nią być,żeby mąż nie wyrzucił mnie z domu,żeby moje dziecko nie było wytykane palcami w szkole,żeby sąsiedzi nie wytykali mnie palcami,żeby…………….

 4. Barbara said

  Polecam tez artykul http://kosciol-kat.ucoz.ru/publ/religia/swieci_w_niebie/6-1-0-194

 5. Jola said

  Ciekawe jakie wykształcenie masz Panie Husyto?

  • husyta said

   Wykształceni faryzeusze odrzucili Jezusa, o którym, jako jedynej drodze do Ojca, głosili prości rybacy:
   Dzieje 4:(12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. (13) A widząc odwagę Piotra i Jana i wiedząc, że to ludzie nieuczeni i prości, dziwili się; poznali ich też, że byli z Jezusem;
   Wykształceni duchowni katoliccy ignorują prostą naukę Piotra i Jana, i zwodzą ludzi, zachęcając ich do modlitwy do zmarłego JP2.

 6. ef said

  Jestem wychowana w wierze KRK , jednak Pismo Święte jest najważniejsze . Tu zgadzam się z Braćmi w wierze innych wyznać. Baczcie, że kiedy staniecie przed Sądem Bożym do Królestwa niebieskiego , nie będziesz się mój bracie/ siostro tłumaczył ..Boże bo JP2 mnie tak poprowadził,, bo proboszcz tak mówił czy pastor.. .Nie, bo Pismo święte!- głos Boga! wyraźnie wskazuje..” strzeżcie się faryzeuszy i kapłanów…albowiem przy stole Abrahama, Izaaka w Królestwie Bożym zasiądzie wielu, ale wielu pewnych zbawienia mędrców i faryzeuszy zostanie z Królestwa bożego wyrzuconych.”, Stąd nade wszystko przedkładaj na swój rozum i proś Ducha świętego tj. 3 osobę boska o zrozumienie…..abyś później przed Bogiem nie żałował ,ze nie słuchałeś się Jego Najwyższego PRAWA a np świętych i błogosławionych. Jestem jak wcześniej wspomniałam z KRK , ale uważam ,ze wzywanie duchów świętych i niektóre OwŚ to prawdziwe sekty , nie różniące się od okultyzmu. Skąd wiesz drogi Bracie i siostro ,że pod wezwaniem do świętej Panienki , czy o. Pio nie ukaże się demon. który chce cie zwieść i SWOJE LODY UKRĘCIĆ _ nie Twoje.! w KRK są mądrzy kapłani i wierni. Jeden, którego miałam szczęście spotkać powiedział, że PAN BÓG to Bóg miłości i równowagi, a upadanie w Duchu świętym czy głosolalia, to nie wiadomo co to, Także Bracia z KRK, czasami warto posłuchać innych braci z innych odłamów Chrześcijaństwa. Pamiętajcie jedno na logikę- jeśli zawierzycie faryzeuszom- zapominając o Piśmie świętym i depcząc rozwagę swojego osądu/rozumu.., a okazałoby się ,że ci faryzeusze, kapłani czy uczeni w pismie są w wielkim błędzie…….. i nie dostąpia ZBAWIENIA! – co z Wami? No cóż pociagna Was za sobą- jak nic.( nie wierzę aby podwładni H.lra, nie byli razem z nim) Czy będziecie wtedy krzyczeli przed BOGIEM w trakcie SĄDU: , to on mi tak kazał?On!, o tamten i ten..a tamta…. Raczej tak nie można bo to byłoby wielce dziecinne.Pozdrawiam wszystkich w wierze w Boga umiłowanego w trójcy JEDYNEGO!!OJCA I SYNA I DUCHA ŚW.

 7. husyta said

  Cud – Jan Paweł II uratował samolot
  http://niezalezna.pl/18403-cud-jan-pawel-ii-uratowal-samolot
  Relikwie Jana Pawła II były na pokładzie Boeinga 767 lecącego z USA do Polski, który wczoraj, w dniu Wszystkich Świętych lądował awaryjnie w Warszawie. Relikwie błogosławionego papieża miał przy sobie redemptorysta ojciec Piotr Chyła.

  – Całą podróż zawierzyłem Janowi Pawłowi II. Za jego wstawiennictwem modliłem się gdy pilot poinformował nas, że będzie lądował awaryjnie – opowiada duchowny. – Myślę, że ręka Jana Pawła II była z nami – podkreśla redemptorysta.

  Tak więc dzięki zębowi zmarłego człowieka, samolot się nie rozbił.
  Moja propozycja: poćwiartować relikwie po JP2 i dać na pokład każdego samolotu – tak zlikwiduje się katastrofy lotnicze.

  • sendi said

   A czy nie czytałeś w Bibli że szatan będzie również czynił wielkie znaki i cuda aby o ile
   to możliwe zwieść i wybranych. Cud wcale nie oznacza że za tym stoi Bóg.

 8. husyta said

  Kolejny cud ogłosił kardynał Dziwisz:
  Bramkarz polskiej reprezentacji obronił karny w meczu z Grecją, dzięki pomocy JP2. Skąd kardynał o tym wie? Dzięki swojemu węchowi.

  Kardynał Dziwisz meczu otwarcia nie mógł oglądać, na bieżąco jednak śledził doniesienia z boiska. Kiedy usłyszał o obronie karnego przez Tytonia, poczuł, że nad bramkarzem musiał czuwać Jan Paweł II.
  Kardynał Dziwisz: wierzę, że Tytoniowi pomagał Ojciec Święty
  http://deser.pl/deser/1,111857,11901618,Kardynal_Dziwisz__wierze__ze_Tytoniowi_pomagal_Ojciec.html

  • sendi said

   W Egipcie nadworni czarownicy faraona również jak Mojżesz dokonywali tych samych cudów,
   prawie wszystko umieli podrobić. No niestety jeśli kogoś zwodzi serce i ciągnie go nie do oddawania chwały nieśmiertelnmu Bogu (Rzymian 1) ale aby oddawać cześć stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest jedynie błogosławiony no to już niech się Bóg nad nim zmiłuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: