Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

Władza Redemptorystów (i katolickich kapłanów) nad Panem Bogiem?

Posted by husyta w dniu 1 czerwca, 2009

Najbardziej znanym Redemptorystą w Polsce jest oczywiście ‚ojciec‚ Rydzyk i to wiedzą wszyscy, ale niewielu wie, jaką władzę nad samym Panem Bogiem przypisują Redemptoryści sobie i kapłanom katolickim.

Znaczenie słowa redemptorysta
Słowo redemptorysta jest spolszczoną wersją angielskiego słowa redemptorist , które wywodzi się od słowa redemption i znaczy wykup, wykupienie, spłacenie, zbawienie, wybawienie, odkupienie.
Zatem słowo redemptorysta oznacza wykupiciel, zbawiciel, odkupiciel.
Tak więc Redemptoryści uważają się za wykupicieli, zbawicieli, odkupicieli.
Sama nazwa zakonu pokazuje, że negują oni Jezusa jako Zbawiciela i sami uważają się za zbawicieli.

Władza katolickiego kapłana nad Panem Bogiem
Założyciel zakonu, Alfonso Liguori, (1696 – 1787) w podręczniku dla kapłanów katolickich tak pisał o władzy katolickiego kapłana nad ciałem Pana Jezusa:

Dostojeństwo kapłana bierze się także stąd, że posiada on moc nad prawdziwym i mistycznym ciałem Jezusa Chrystusa. W sprawie mocy, jaką kapłani sprawują nad prawdziwym ciałem Jezusa Chrystusa, naucza się, że gdy wygłoszą słowa konsekracji, Wcielone Słowo jest zobowiązane posłusznie przyjść do ich rąk w postaci sakramentu…
Sam Bóg posłuszny wypowiedzianym przez kapłanów słowom – HOC EST CORPUS MEUM („To jest ciało moje”) – zstępuje na ołtarz, przychodzi gdzie Go zawołają, ilekroć Go zawołają, oddając się w ich ręce, choćby byli jego nieprzyjaciółmi. Gdy już przyjdzie, pozostaje całkowicie w ich gestii; przesuwają Go z miejsca na miejsce, jak im się podoba, mogą też, jeśli sobie życzą, zamknąć Go w tabernakulum, zostawić na ołtarzu lub usunąć na zewnątrz kościoła, mogą też, jeśli tak postanowią, spożyć Jego ciało lub podać innym jako pokarm…
W ten sposób kapłan może być nazwany stworzycielem swego Stwórcy, gdyż wypowiadając słowa konsekracji, stwarza on jakby Jezusa w sakramencie, dając Mu w nim życie, a także oferuje Go jako ofiarę wiecznemu Ojcu… wystarczy, że kapłan powie: ‚Hoc est corpus meum’ i oto chleb przestaje być chlebem, ale staje się ciałem Jezusa Chrystusa. Dlatego św. Bernard ze Sienny mówi: ‚Moc kapłana jest mocą boskiej osoby, gdyż transsubstancjacja chleba wymaga tyle samo mocy, ile stworzenie świata'”.(7)

(Z artykułu Jonatana Dunkela OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ)

Podsumowując:
1. Redemptoryści (podobnie jak wszyscy kapłani katoliccy) odrzucają Jezusa jako Zbawiciela i sami uważają się za zbawicieli.
2. Odrzucają doskonałą ofiarę Jezusa na krzyżu, złożona raz na zawsze, a w jej miejsce ustanawiają ofiarę mszalną, spełnianą codziennie w tysiącach miejsc na świecie.
3. Roszczą sobie władzę nad Jezusem Chrystusem, że na słowa katolickiego kapłana jest on zobowiązany zstąpić z nieba i ukryć się w opłatku, z którym mogą robić, to, co uznają za słuszne.

Inne artykuły transsubstancjacji i katolickim pojmowaniu ofiary mszalnej:
Jak powstała teoria transsubstancjacji – Radbertus Paschasius
To jest ciało moje – literalnie czy figuratywnie
Benedykt XVI wezwał do adoracji Jezusa ukrytego w hostii
Jan Paweł II o mszy – Ten artykuł pokazuje, jak JP2 przekręcał Słowo Boże, aby poprzeć katolickie zrozumienie mszy.
Ofiara Chrystusa, początek czy koniec kapłaństwa?

Komentarzy 5 do “Władza Redemptorystów (i katolickich kapłanów) nad Panem Bogiem?”

 1. zygmuntt said

  Zamiast poświęcać tyle energii na publiczne spory z katolikami (choć sam dialog z innymi jest ok) – czy nie lepiej poświęcić się głoszeniu Jezusa, tym którzy na niego nie zważają?

  • husyta said

   Doceniam twoją uwagę; tutaj nie o spory chodzi, ale o pokazanie czym jest, a czym nie jest ewangelia. Zachęcam cię gorąco do służby, o której piszesz.
   Wokół nas tylu zwiedzionych przez katolicyzm ludzi. Czy masz receptę na to, jak głosić ewangelię ludziom, dla których Jezusem jest opłatek po transsubstancjacji, a nie Ten, który umarł, zmartwychwstał i wstąpił nie niebiosa, gdzie wstawia się u Ojca za tymi, którzy w niego uwierzyli?

 2. dexi said

  Czy myślisz, że jeśli Societas Christi pro Emigrantibus Polonis nazywa się Chrystusowcami to jest zgromadzenie ludzi którzy nazywają siebie Chrystusami? Czy jeśli zakon nazywa się (oficjalnie) „Zgromadzenie Synów Matki Boskiej Bolesnej” to znaczy, że na rodzili się z niej jak Chrystus?

  Co powiesz o takich zakonach jak:
  Zgromadzenie Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi Panny
  Zgromadzenie Małych Braci Jezusa
  Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza
  Towarzystwo Boskiego Zbawiciela
  Synowie Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa?

  Twoje dowodzenie kłamstw Kościoła Katolickiego jest trywialne i powierzchowne. Dlaczego w ten sposób nie atakujesz Prawosławnych, Kościół Grecki, Koptów itp? Twoje wnioskowanie to dogłębna wrogość do Kościoła Katolickiego i próba pognębienia go pomimo swoich błędów w rozumowaniu, brak chęci dialogu. Czysty atak i wojna z Kościołem Katolickim za wszelką cenę. Dodam jeszcze ignorancja dla zrozumienia przekonań w Kościele, dla przekształceń i rozwoju Katolickiej (Rzymskiej), najpewniejszej i najdokładniejszej myśli teologicznej w Kościołach Chrześcijańskich.

 3. dexi said

  Dodając: Redemptoryści to inaczej Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela. Nie oznacza że są odkupicielami, ale że są jego sługami ograniczony i zaślepiony człowieku.

 4. Tadeo said

  Bardzo ciekawe spostrzeżenie. W ten sposób KK wywyższa się nad „swoje owieczki” postrzegając siebie jako pasterza i z tego powodu Jezus nie jest już dłużej potrzebny. W ten sposób KK zadaje kłam podstawom religii chrześcijańskiej wyrażonym słowami Jezusa: ”Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”
  Kościół ma bogate tradycje wywyższania się nad wiernych, tradycje te prowadzą do pychy i duchowego upadku. Polecam artykuły na temat roli i miejsca Kościoła w naszych czasach z witryny ”Kosmologia – nauka duchowa”.
  http://kosmologia.info/prawdziwe-chrzescijanstwo/
  Wybrane tytuły akapitów:
  Pogaństwo w chrześcijaństwie
  Kościoły staną się muzeami oraz atrakcjami turystycznymi
  http://kosmologia.info/zmierzch-swiatowej-cywilizacji/
  Człowiek myślący nie potrafi ulegać duchowej dyktaturze Kościoła
  Chrześcijaństwo jest dzisiaj na różne sposoby pomieszane z pogaństwem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: