Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

Kaczyński naśladuje buntownika Absaloma

Posted by husyta w dniu Czerwiec 8, 2010

Kaczyński naśladuje buntownika Absaloma
„Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedzając mieszkańców terenów dotkniętych przez powódź wytyka rządowi błędy. I podkreśla, że gdyby to on był premierem budżet dawno byłby znowelizowany, a to oznaczałoby więcej pieniędzy dla powodzian.” (GW, 08.06.2010)

W podobny sposób działał Absalom, syn Dawida, kiedy siadał w bramie miasta, okazywał sympatię ludziom, twierdząc przy okazji, że ich sprawa jest słuszna, ale u boku króla nie ma nikogo, kto zająłby się ich sprawą. Gdyby on był królem, to wtedy sprawa zostałaby szybko załatwiona. … W ten sposób bałamucił lud, podcinając zaufanie do osób sprawujących władzę, kreując się na dobroczyńcę, który spełni wszystkie życzenia ludzi, pod warunkiem, że zostanie królem.
2 Samuelowa 15,2 Absalom rano zwykł zasiadać obok drogi wiodącej do bramy. Każdego, kto z jakąś sprawą udawał się do króla, by ją rozsądził, wołał Absalom do siebie i pytał: Z którego jesteś miasta? Ten odpowiadał: Sługa twój jest z takiego a takiego pokolenia izraelskiego.
15,3 Wtedy Absalom mówił mu: Patrz, sprawa twoja jest jasna i słuszna, ale u króla nie znajdziesz nikogo, kto by cię wysłuchał.
15,4 Potem mówił Absalom: O, któż mię ustanowi sędzią nad krajem? Przychodziliby do mnie wszyscy, którzy mają sprawy sporne i sądowe, a ja wydawałbym sprawiedliwe wyroki.
15,5 A gdy ktoś się zbliżał, aby mu oddać pokłon, podawał mu rękę, ściskał i całował.
15,6 Absalom postępował w ten sposób wobec każdego Izraelity, który przychodził po sprawiedliwość do króla. Tak Absalom zjednywał sobie serca ludu izraelskiego.

Ta super życzliwość Absaloma wobec ludu była udawana. Miała na celu pozyskanie ludu, aby przejąć władzę w kraju. Kiedy Absalom uznał, że sympatia większości ludzi jest po jego stronie, zorganizował przewrót, w celu przejęcia władzy w kraju.
Kaczyński naśladuje Absaloma, podważa autorytet władz i kreuje się na dobroczyńcę. Po prostu populista.
Jeszcze jedno, obecnie może obiecywać, co tylko ludzie pragną, bo wcale nie musi dotrzymywać obietnic.
Politycy PiSu kierują się zasadami Jezuitów, a jedna z nich brzmi:
„Nie musimy dotrzymywać obietnic, jeśli nie mieliśmy takich intencji od samego początku.” (Escobar)

Komentarze 4 to “Kaczyński naśladuje buntownika Absaloma”

 1. monro said

  Krótko i na temat …. BZDURY PISZESZ bracie Husyto, wierutne bzdury rodem ze szmatławca znanego jako Gazeta Wybiórcza …

  • husyta said

   Tak, wiem, drogi monro, że dla wielu zwolenników PiSu, Pismo Święte to bzdura, a ujawnianie zagrywek polityków PiSu w oparciu o Pismo Święte, to wierutna bzdura.

   • Grzegorz said

    Monro pewnie chodziło raczej o to, że dla własnych celów zaprzęgasz Biblię do walki politycznej. To co robi Kaczyński jest tak podobne do tego co robił Absalom jak woda do ognia. Współczesny system rządów traktuje jako coś normalnego istnienie krytycznej opozycji, wiąże się to z wolnością wypowiedzi co jest nieodłącznym elementem demokracji. W czasach panowania króla Dawida nie było czegoś takiego jak legalna opozycja, monarchia nie przewiduje takiej możliwości a opozycja jest traktowana jako zdrada. Absalom był po prostu zdrajcą, który wystąpił przeciwko legalnej władzy. Czy tak samo jest z Kaczyńskim? Pochlebiasz sobie pisząc, że ujawniasz jakieś zagrywki, raczej sam stosujesz zagrywki grając na negatywnych odczuciach swoich czytelników i szukając sprzymierzeńców do walki z Kościołem Katolickim i wszystkim co się z tym Kościołem wiąże. Nietrudno dopatrywać się złych intencji u innych gdy się je samemu codziennie stosuje.

 2. Kris said

  Archetypy czyli wzorce postaw ludzkich pozostają przez wieki niezmienne. Czasy się zmieniają. Zawsze istnieje jakiś „typ” Absaloma, Hioba, Adama, Noego, Hamleta, itp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: