Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

Litania do bł. Jana Pawła II

Posted by husyta w dniu 27 kwietnia, 2011

Na kilka tygodni beatyfikacją JP2, kardynał Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, zatwierdził tekst litanii do bł. Jan Pawła II. Modlitwa posiada imprimatur Metropolity Krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza, z 12 kwietnia 2011 r.

Nie będę komentował całej litanii, ale podzielę się kilkoma myślami.
Litania jest pełna pięknych intencji skierowanych pod niewłaściwym adresem, gdyż zmarły człowiek nie może wysłuchać modlitw żyjących.
Litania obdarza zmarłego człowieka tytułami, którymi należałoby wychwalać Boga, a nie człowieka.

Najbardziej bluźnierczy jest według mnie ten fragment:
„Kapłanie gromadzący Kościół na składanie ofiary”

Zwrot ten neguje nieprzechodnie kapłaństwo Jezusa Chrystusa, o czym mówi list do Hebrajczyków. Neguje również doskonałość ofiary za grzechy, raz na zawsze złożonej przez Jezusa Chrystusa. Kościół nie może zbierać się na składanie ofiary, gdyż tę raz na zawsze złożył Jezus. Wiemy, że Kościół Rzymsko Katolicki praktykuje składanie ofiary mszy, do której potrzebny jest kapłan; ale taka praktyka stoi w sprzeczności z dziełem i nauką Jezusa Chrystusa.

Według słów ustanowienia Wieczerzy Pańskiej, Kościół ma się zbierać na wspominanie ofiary Jezusa i ogłaszanie jej skutków dla zbawienia człowieka. Jeśli jakaś grupa ludzi gromadzi się na składanie ofiary, neguje ona dzieło Jezusa, zatem nie należy do prawdziwego Kościoła, który wierzy i głosi, że ofiara Jezusa była złożona raz na zawsze.

Litania mówi o JP2 jako o
Zakochany w krzyżu Chrystusa.
Zaneguję to stwierdzenie. Gdyby JP2 kochał dzieło krzyża, uwierzyłby i głosiłby, że krzyż Jezusa Chrystusa był doskonałym dziełem zbawienia. JP2 strzegł nauki, jakoby do zbawienia potrzebna była wiara w skuteczność ofiar mszy składanych przez katolickich księży, których morale – zgodnie z Art. 1128 Katechizmu Katolickiego – nie ma znaczenia.

Drodzy Katolicy, pisząc te rzeczy nie zamierzałem ‚napadać’ na was, ale pokazać wam zasadniczą rozbieżność pomiędzy nauczaniem Jezusa a JP2.
W świetle Pisma Świętego, litanie do JP2 nie mają racji bytu. Jedynym orędownikiem przed tronem łaski Boga Ojca jest Jezus Chrystus. Do Boga Ojca możemy przyjść tylko na podstawie wiary w doskonałe dzieło krzyża Jezusa, a nie na podstawie ofiar mszy, które je negują.

LITANIA DO BŁ. JANA PAWŁA II

Kyrie eleison, Christe eleison, Kyrie eleison.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo – módl się za nami.

Błogosławiony Janie Pawle, módl się za nami
Zanurzony w Ojcu, bogatym w miłosierdzie,
Zjednoczony z Chrystusem, Odkupicielem człowieka,
Napełniony Duchem Świętym, Panem i Ożywicielem
Całkowicie oddany Maryi,
Przyjacielu Świętych i Błogosławionych,
Następco Piotra i Sługo sług Bożych,
Stróżu Kościoła nauczający prawd wiary,
Ojcze Soboru i wykonawco jego wskazań,
Umacniający jedność chrześcijan i całej rodziny ludzkiej,

Gorliwy Miłośniku Eucharystii,
Niestrudzony Pielgrzymie tej ziemi,
Misjonarzu wszystkich narodów,
Świadku wiary, nadziei i miłości,
Wytrwały Uczestniku cierpień Chrystusowych,
Apostole pojednania i pokoju,
Promotorze cywilizacji miłości,
Głosicielu Nowej Ewangelizacji,
Mistrzu wzywający do wypłynięcia na głębię,
Nauczycielu ukazujący świętość jako miarę życia,
Papieżu Bożego Miłosierdzia,
Kapłanie gromadzący Kościół na składanie ofiary,
Pasterzu prowadzący owczarnię do nieba,

Bracie i Mistrzu kapłanów,
Ojcze osób konsekrowanych,
Patronie rodzin chrześcijańskich,
Umocnienie małżonków,
Obrońco nienarodzonych,
Opiekunie dzieci, sierot i opuszczonych,
Przyjacielu i Wychowawco młodzieży,
Dobry Samarytaninie dla cierpiących,
Wsparcie dla ludzi starszych i samotnych,
Głosicielu prawdy o godności człowieka,
Mężu modlitwy zanurzony w Bogu,
Miłośniku liturgii sprawujący Ofiarę na ołtarzach świata,
Uosobienie pracowitości,
Zakochany w krzyżu Chrystusa,
Przykładnie realizujący powołanie,
Wytrwały w cierpieniu,
Wzorze życia i umierania dla Pana,

Upominający grzeszników,
Wskazujący drogę błądzącym,
Przebaczający krzywdzicielom,
Szanujący przeciwników i prześladowców,
Rzeczniku i obrońco prześladowanych,
Wspierający bezrobotnych,
Zatroskany o bezdomnych,
Odwiedzający więźniów,
Umacniający słabych,
Uczący wszystkich solidarności,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – wysłuchaj nas. Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata – zmiłuj się nad nami.

Módl się za nami błogosławiony Janie Pawle. Abyśmy życiem i słowem głosili światu Chrystusa, Odkupiciela człowieka.

Oto link do Litanii.

Komentarze 23 do “Litania do bł. Jana Pawła II”

 1. hanysek said

  Zgadzam sie w 100% z Twoim komentarzem. Jezeli do Litanii dodac ampulke z krwia JP2, czy nawolywanie do modlitwy DO zmarlego mamy obraz ponury. Za sprawa hierarchow i polityki kosciol katolicki coraz bardziej idzie w zlym kierunku. Wrecz sredniowiecza.
  Pozdrowienia,

  Hanysek
  ps. przepraszam, ze nie uzywam polskich znaczkow, ale na tym komputerze byloby to dosyc niewygodne.

 2. Kris said

  Tego się nie da komentować. Powiem tyle: mam nadzieję, że Bóg wybaczy politeistom i kapłanom rzymskim, że mają się za silniejszych od Boga w momencie transsubstancjacji. Minimum pokory podpowiada, że człowiek jest nikim przy świętym Bogu.

  • Dexi said

   Czy ty jesteś normalny? Nie narzucaj swojej wiary Kościołowi Rzymskiemu. Twoje wierzenia tylko udowadniają twoją nikłą wiedzę na temat teologii. Dziwne, że tyle Kościołów wschodu popiera teologię Rzymską i przyłączają się do Prawdziwego Kościoła Katolickiego.

   Transsubstancja to ważna część wiary katolickiej. To cud sam w sobie. Zdarzali się nawet księża, którzy nie wierzyli w transsubstancję, ale Bóg dał im poznać to, czego swoimi oczyma nigdy nie powinni widzieć. Czyli, chleb i wino przemieniały się na ich oczach w ciało i krew. Poczytajcie sobie o tego typu cudach nawet na stronach internetowych.

   Do tej pory się dziwię, że cuda zdarzają się tylko w wierze katolickiej, a nie w innych. Tylko wierni kościołów, które mają zachowaną sukcesję apostolską i ważne sakramenty, szczególnie sakrament eucharystii, doświadczają cudów (Cud ognia w Jerozolimie). Nieprofesjonalnie odsyłam cię do wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_eucharystyczny . Możesz w to wierzyć lub nie, jednak takie cuda się zdarzają i są dokładnie badane.

   Nie za bardzo chcę się wypowiadać o Janie Pawle II, ponieważ wyznajesz inną teologię i za jej pomocą negujesz teologię Katolicką. Jest to trochę niesprawiedliwe, ponieważ protestanci wytworzyli sobie swoją teologię na podstawie katolickiej, negując jej dogmaty i próbując całkowicie je sobie przeciwstawić. Np. „Zakochany w krzyżu Chrystusa.” Dla ciebie to znaczy, że ma głosić doskonałość ofiary Chrystusa na Krzyżu. Dla Katolików on cały czas mówił o tej doskonałości, przez swoje cierpienia, umiłowanie Eucharystii, mówienie o Chrystusie. Tylko że dla katolików ta ofiara dokonuje się podczas każdej mszy świętej, a u was nie.

   Negacja sakramentu Eucharystii, Dogmatów i doktryn Kościoła Katolickiego, a także brak sukcesji apostolskiej (znaczy się „ciągłości”) prawdziwie naraża wiernych waszego kościoła na poważne konsekwencje w niebie. Mogę cię zapewnić, że choć nie wrzuci cię nikt do piekła, i przez swoją wiarę uda ci się jakoś wymsknąć, to w czyśćcu spędzisz dość długie chwile. To jest skrócona teologia Katolicka.

   • husyta said

    Dexi, miałem cię za poważnego apologetę katolickiego, ale tym wpisem pokazałeś, że tkwisz w średniowecznych zabobobach. Twoja teologia i wiara nie trzyma się Pisma Świętego, ale wymysłów religijnych maniaków uznanych przez papiestwo za prawdy, gdyż wzmacniały pozycję katolickiego kleru w oczach ogłupionych wiernych.
    To, co obecnie wyrabia KRK aby wzmocnić kult JP2 przechodzi wszelkie granice przyzwoitości – od czasu do czasu pojawiają się relikwiarze z krwią JP2; ich ilość może sugerować, że JP2 zmarł na skutek wypompowania z niego krwi.

    Ta twoja ‚skrócona teologia katolicka’ manipuluje wiernymi, strasząc ich długim pobytem w czyśćcu albo w piekle, jeśli nie poddają się pod władzę papieża z jego naukami. Ja cię czyśćcem straszyć nie będę, bo to bzdura wymyślona z jednej strony dla naiwniaków, którą z drugiej strony posługują się duchowni cwaniacy. Ja ci oznajmiam, że jeśli się nie upamiętasz i nie odwrócisz od tego bałwochwalstwa, spędzisz wieczność tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów.

   • Dexi said

    Jesli ktoś prowadzi dyskusję w stylu: „ja wierzę w moją wiarę, dlatego ty nie masz racji” to odpowiadam dokładnie w ten sam sposób. Nie mam zamiaru zabierać się za jakieś poważne dyskusje jeśli z góry dyskredytuje się moją wiarę. Twoje posty traktuję trochę inaczej, ponieważ są zarzewiem dyskusji.

    Jeśli chodzi o ampułki z krwią to są one znanego pochodzenia: klinika Gemelli. Co do przyzwoitości, to zależy w jakiej religii jesteś. Dla mnie nieprzyzwoitym jest wywoływanie Boga by uczynił cud na kimś w czasie nabożeństwa. Tak właśnie postępują niektóre grupy protestanckie.

    Trzymamy się Pisma Świętego, ale wierzymy też, że Tradycja Pismo Święte uzupełnia (Tradycja pisana z dużej litery oczywiście, bo to oznacza niezmienną Tradycję apostolską). Skąd ty masz pewność, że kanon Pisma Świętego to kompletna wiedza jaką powinien mieć człowiek, by dojść do zbawienia? Kanon Pisma był ułożony przez człowieka,
    z ksiąg, które był w stanie znaleźć,
    różny dla różnych wyznań chrześcijańskich
    różne tłumaczenia (czasami te same księgi starożytne, pisane w różnych językach miały różne treści)
    księgi w większości pochodzące z tradycji ustnej.
    Widzę również, że brak oryginałów większości tekstów również ci nie przeszkadza. Nie bądź fundamentalistą, bo z tego nic nie wyjdzie.

 3. Kris said

  Dexi, dla was ważniejszy jest tzw kapłan niż Bóg. Bez kapłana nie macie przystępu do Boga. Jesteście w swoim „rzymiaństwie” uziemieni, biedulki. A kapłanowi wszystko wolno. Więc się też brzydko zachowuje z waszymi rzymiańskimi niewiastami i od dzieci diabeł jeden nie stroni. Pozostaniesz głupi, Dexi, dopóki dopóty nie przyjmiesz Jezusa Chrystusa za jedynego pośrednika. Koniec gadki z tobą.

  • Garett said

   Husyto, Nie przestawaj mowic glosno. Twoja strona zawiera madrosc ktora te Katolickie matoly nie zrozumieja bo sa kompletnymi debilami. Popieram cie w miliardzie procent

   • dexi said

    Drogi Garret, Może i ta strona ma jakąś intelektualną wartość. Jako Katolik wypraszam sobie nazywanie mnie debilem (szczególnie że to nazwa choroby). Co do treści jaką tu przekazałeś jedyne co mi zostaje to ukłonić się nad twoimi mądrościami. Z mojej perspektywy to protestanci są tymi, którzy zboczyli z odpowiedniej ścieżki. Próbuję zachować jakiś poziom dyskusji, jednak sam mnie prowokujesz.

    Wystarczy zacytować jakiegokolwiek ojca Kościoła, historyka, lub egzegety biblijnego by stwierdził, że nie macie podstaw by sądzić Kościół Katolicki w ten sposób, a tym bardziej go dyskredytować.

    Kris, jak widzę, w waszej wspólnocie pewnie nie ma nikogo, kto by przewodniczył modlitwom? Jeżli już sięgasz do Biblii, to Jezus nigdy nie powołał żadnego apostoła? A może u świętego Pawła nie było ‚presbiteros’, tudziesz starszych zgromadzeń? Kto mówił do Galicjan, że nauczał prawdziwej Ewangelii? Jezus? Bóg? A może święty Paweł.

    Wasza wiara i teologia może wyglądać na prawdziwą tylko w oczach ludzi, którzy nigdy nie doświadczyli prawdziwych nauk teologicznych, jak w Kościele Katolickim, Prawosławnym, u Luteran, czy Metodystów.

    Pytania? A może pewność się twoja zachwiała?

   • husyta said

    Drogi Dexi, masz rację, protestanci zboczyli ze ścieżki katolicyzmu rzymskigo i wrócili na ścieżkę Biblii. Z punktu widzenia katolickij tradycji, protestanci odeszli od rzymsko-katolickiej wiary; z punktu widzenia Biblii, katolicyzm rzymski odszedł od biblijnej wiary.
    Osobiście wolę trzymać tego co naucza Biblia, że Pan Jezus jedynym Orędownikiem, Arcykapłanem i Pośrednikiem od Ojca Świętego w niebie.
    Katolicyzm odrzuca to nauczanie i głosi innych orędowników, innych pośredników, ma innego arcykapłana, innego ojca Świętego a właściwie ojców świętych i ma inną ofiarę za grzech – zamiast ofiary krzyża mają ofiarę mszy, a właściwie tysiące takich ofiar każdego dnia.

   • husyta said

    Garret, dzięki za poparcie, tylko proszę Cię, nie nazywaj katolików matołami czy debilami. To są ofiary zmuszone do wiary w to, co im powiedzą księża, bo jeśli to odrzucą, są zastraszeni że popełnia grzech śmiertelny i pójda do piekła. Z tego strachu nie sa w stanie trzeźwo myśleć w sprawach wiary.

   • dexi said

    Wow, Husyto, nie czuję się zastraszony, albo zindoktrynowany. Musze jednak zauważyć, że nawet teraz zastanawiam się jak Kościół w pierwszym wieku mógł istnieć, skoro nawet nie było kanonu Pisma Świętego, większość ksiąg nie została napisana przed zniszczeniem świątyni, a pierwsza Ewangelia była napisana dopiero w 65 roku.

    Tradycja też jest ważna, bo choć sami tradycji nie uznajecie, to jednak sami jakiejś tradycji się trzymacie.

   • husyta said

    Dexi, czytałeś Dzieje Apostolskie, według jakiej nauki postępował Kościół, zanim zostały spisane listy czy ewangelie?
    2:(40) Wielu też innymi słowy składał świadectwo i napominał ich, mówiąc: Ratujcie się spośród tego pokolenia przewrotnego. (41) Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni i pozyskanych zostało owego dnia około trzech tysięcy dusz. (42) I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach...

    Trwali w nauce apostolskiej!
    Współczesny katolicyzm ma niewiele wspólnego z nauką apostolską, o czym piszę na tym blogu.

 4. Garett said

  Husyto powiem tak. Ten Dexi to jest kompletny ignorant.On sie chce bic z toba na argumenty a do piet ci nie dorasta. Powiem wiecej. Nikt jesli chodzi o Slowo Boze i jego wykladnie nie ma z toba szans nawet te Katolickie samozwancze profesory. Z tym Dexi rozmawiac nie mam zamiaru bo to nie jest dla mnie partner do rozmow. Bijesz wszystkich tych Katolickich Teologow ile wlezie i za to ci dziekuje bo masz w sobie dzialanie Boga.Jestes Darem Husyto. Jestes Wspanialym nauczycielem

  • dexi said

   Nie jestem ignorantem, bo niczego nie ignoruję, jednak musisz wiedzieć, że wiem w co ja wierzę. Nie za bardzo wiem jednak, dlaczego mnie atakujesz? Czyżby aż tak prawda bolała?

   • husyta said

    Dexi, prawda, która boli katolików jest taka, że Jezus jest jedynym pośrednikiem do Ojca, zatem modlitwy do świetych, w tym do Jana Pawła 2 sa sprzeczne z nauczanime Jezusa.

   • dexi said

    A powiedz mi, jak to było w Kanie Galilejskiej… Kto uprosił Jezusa o pomoc weselnikom? Bóg? A może jego Matka?

    Kto wstawiał się za Sodomą i Gomorą? Bóg? A może te miasta modliły się za siebie?

    Czy ktoś się modli za ciebie, w twojej intencji? To nie jest pośrednictwo?

    Powiedz mi, jak nazwiesz takie pośrednictwo?

   • husyta said

    Maria nie tyle poprosiła o pomoc, ale pouczyła uczniów, że mają czynić to, co im nakaże Jezus. Jeśli zatem chcesz uhonorować wolę Marii, to powinieneś czynić to, czego uczył Jezus. A czego on uczył? Że nikt nie przyjdzie do Ojca, jak tylko przez niego. Modląc sie do zmarłej Marii czy zmarłych świętych, ignorujesz nauczanie Jezusa i znieważasz jego matkę.
    Po drugie, za Sodomą i Gomorą wstawiał się żyjący wtedy Abraham.
    Jeśli chcę kogoś prosić o modlitwę w mojej intencji, to proszę osoby żyjące!
    Na myśl mi nigdy nie przyszło, aby prosić modlitwe kogoś,kto zmarł.
    Wzywanie zmarłych jest w Biblii zakazane i nazwane obrzydliwością dla Boga.
    Mamy modlić sie o siebie nawzajem, a nasze modlitwy mają byc zanoszone w imieniu Jezusa.

    Nowo wybrany papież Franciszek powiedział s swojej pierwszej homilii, że „Kto nie modli się do Pana, modli się do diabła.
    Tak więc drogi Dexi, jeśli nauczanie Biblii cie nie przekonało, to zwróć uwagę na słowa papieża. Do kogo się modlisz według słów papieża, kiedy zamiast do Pana, modlisz się do zmarłej Marii, zmarłego JP2 albo do zmarłych świętych?

   • Bartek said

    Przeczytaj NT od deski do deski….

 5. marnotravvna said

  Kolejny szczyt herezji :/ Przeraża mnie postępowanie samozwańczych Ojców Kościoła, którzy uzurpują sobie prawo do „jedynej prawdziwej” interpretacji Pisma. Grzech pychy szerzy się w kręgach szafarzy KRK, a wierni patrzą przez palce i tępo potakują niczym ciemnota ze średniowiecza :/ Katolik już dawno przestał być wyznawcą Boga w Trójcy Jedynego; jego bogiem stał się katechizm KK oraz ikony zmarłych wyniesionych na ołtarze.

  • dexi said

   Tak zwani Ojcowie Kościoła to założyciele Kościoła Świętego, którzy mieli znaczący wpływ na jego kształt – coś jak ojcowie Ameryki, i inni.Czy masz na myśli jakichś innych Ojców Kościoła? Czy może negujesz dorobek Kościoła pierwszych wieków? Cóż, pewnie jesteś protestantem.

   Uzurpowanie sobie do prawa do wyjaśniania Pisma Świętego to prawo naturalne Kościoła Świętego. Dorobek naukowy w wyjaśnianiu Pisma jest ważnym aspektem mojej wiary. Badanie Pisma przez Kościół przez dwa tysiące lat chyba jest już jakimś tam dorobkiem. Zaczniesz samemu wyjaśniać Pismo i dojdziesz do błędów i herezji – a my wtedy cię na stos i do ognia (bo chyba masz takie dziwne wyobrażenie o Kościele Katolickim). „To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie.” (2 list św. Piotra 1:20-21 – chyba że ten list też wyrzuciliście ze swojego „Pisma Świętego”).

   Wierni ciemno przytakują swoim pasterzom? Chyba urwałaś się naprawdę ze średniowiecza. Spróbuj wejść do sekty, np. Jehowców, a zobaczysz, gdzie się ślepo przytakuje swoim pasterzom.

   Czy ja dobrze słyszę, że Katolicy to nie wyznawcy Boga Trójjedynego? To sobie przestudiuj sakrament Chrztu, albo przeczytaj sobie „Credo”, czyli wyznanie wiary konstantynopolitańsko-nicejskie.

   Katechizm KK to nic innego niż skodyfikowanie naszej wiary (z grubsza). Nie uznajesz Katechizmu, jesteś automatycznie poza Kościołem. Zapomniałaś jeszcze dodać coś na temat Prawa Kanonicznego, Rubryk do ksiąg, no i różnych wersji Katechizmów dla różnych grup wiekowych. Nie widzisz za to pozytywnych aspektów istnienia Katechizmów, jak np. łatwiejsze przyswojenie sobie wiedzy na temat Kościoła Katolickiego. Jeśli jednak tak bardzo krytykujesz Katechizm, to odważ się i go przeczytaj.

   A o zmarłych nawet nie mam zamiaru mówić, bo wiele razy pisałem.

 6. kimma said

  Ciekawe,jak Jan Paweł 2 zostanie świętym czy zmieni się nagłówek litanii do Wojtyły czy cała litania.

  • dexi said

   Raczej każda inwokacja gdzie powinno się skorygować tytuł Świętego Papieża Jana Pawła Wielkiego, będzie skorygowana. Czy cię to dziwi? Szacunek dla naszego największego rodaka musi być.

 7. Bartek said

  Ja myślę że jp2 świadomie czcił diabła tak jak i jego następcy… masa masońskiej i satanistycznej symboliki pojawiła się w tym okresie, jak i gesty czynione przez papieży mówią jasno kim są… ale ludzi to ignoranci, niedługo doczepią figurce jezusa rogi i ogon i nikt nie zauważy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: