Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

Jak Maryja została królową Polski

Posted by husyta w dniu 5 Maj, 2011

Polecam tekst na blogu Dzisiaj w świetle Biblii,
pt. Czy mamy Królową?
gdzie między innymi czytamy:

Podwaliny kultu pojawiły się 14 sierpnia 1608 roku, gdy włoski misjonarz, Juliusz Mancinelli z zakonu jezuitów, miał objawienie Maryi, która poleciła mu, aby nazwał ją Królową Polski. Dwa lata później w katedrze na Wawelu, Maryja objawiła mu się powtórnie, mówiąc: Jestem Królową Polski. Jestem matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi. Trzecie, podobne objawienie miało miejsce 15 sierpnia 1617 w Neapolu.

Komentarzy 8 to “Jak Maryja została królową Polski”

 1. dexi said

  Czy to źle, że sama Maryja chciała zostać naszą królową?

  • husyta said

   Skąd wiadomo, że zjawa, która pokazała się Jezuicie, to Maria, matka Jezusa? Prawdziwa Maria wskazała na Jezusa i kazała uczniom czynić to, co im każe.
   W katolickiej teologii, to malutki PanJezusek wskazuje na Marię i jakby mówił, że mamy czynić to, co ona powie. Tylko że prawdziwa Maria już wskazała – na Jezusa. Fałszywa Maria wskazuje na siebie.

 2. ArturF said

  Ja tam wolę żeby Pan Jezus Chrystus był Królem Polski. I też trochę dziwna sprawa, że od momentu ogłoszenia Marii jako królową Polski, nasza ojczyzna zjeżdżała w dół po równi pochyłej. Panie Jezu Chryste, tak bardzo chcę, żebyś TY był Królem Polski i zniósł wszystkie przekleństwa, które ciążą na naszym narodzie. Jako ciekawostka, Maryja kojarzona jest jako Królowa Niebios… tylko źródło tego kultu jest głęboko okultystyczne i pogańskie.

  • Dexi said

   A czemu nie widzisz w tym winy ludzi? Królowie mianowani, musieli podpisywać różne dokumenty dające coraz to nowe wolności szlachcie. A gdy Polska była na dobrych torach w drodze do dobrobytu to zaatakowali nas niewierni (Ortodoksyjna Rosja, Protestanckie Prusy i Niewiadomo-co z Austrii). Byliśmy również atakowani przez Protestancką Szwecję. Gdyby nie Katolicyzm, to nie wiem, w jakiej formie Polski naród by przetrwał. Czy w takim wypadku mogę powiedzieć, że protestanci to źródło nieszczęść Polski? A może to była chciwość pieniędzy i władzy?

   • ArturF said

    Nie, no widzę oczywiście, tylko dla mnie powtarzają się historie z biblii. Pamiętasz Księgę sędziów? W momencie, kiedy Izrael szedł za Bogiem pod wodzą jakiegoś sędziego, mieli spokój i dobrobyt, a kiedy się od Boga odwracali to szkoda gadać. Najazdy, grabieże, zarazy itd. Tu mamy podobną sytuację. Dlaczego nie możemy uczyć się z historii i nie powielać starych błędów?

    Na marginesie, ciągle ciąży na Tobie myślenie, że przynależność do jakiegoś kościoła wymusza takie a nie inne zachowania społeczne. Częściowo tak, ale czy ludzie ci mają coś wspólnego z Bogiem? Można nazywać się chrześcijaninem, bo tak jest nieraz modnie, ale z Bogiem nie mieć nić wspólnego. Taka zajawka na koniec.

   • Dexi said

    Właśnie sam dałeś dowód tego, jak ważnym dla ludzi jest widzialny przewodnik. Nie rozumiem dlaczego więc protestanci, choć przecież też takich przewodników mają, nie potrafią zrozumieć znaczenia papiestwa w katolicyzmie, albo patriarchatu w Kościołach Wschodnich.

 3. ArturF said

  Ponieważ papiestwo w tej formie nie jest biblijne. Bo jeżeli papież i KRK określa ten urząd jako sprawujący władzę w miejsce Chrystusa to przepraszam bardzo ale… resztę sam sobie dopowiedz. Dla mnie widzialnym przewodnikiem jest Słowo Boże a także mój pastor. Jest też wielu innych Bożych ludzi, z którym prawdopodobnie nie chciałbyś nawet rozmawiać. Ale oni są uznanym autorytetem. Oczywiście przez KRK nie. Mam wrażenie że nie bardzo orientujesz się co tak naprawdę dzieję obecnie w kościołach protestanckich choćby w Polsce. W maju odbył się marsz dla Jezusa, na którym było kilka tysięcy ludzi z różnych kościołów protestanckich. Katolicy też tam byli. Łączyło i łączy nas jedno. Kochamy Pana Jezusa i chcemy by był Królem Polski. Tak na koniec dodam, że Pan Jezus powiedział: „oto jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata”. Pozdrawiam

  • Dexi said

   Papiestwo w swojej formie ma przewodniczyć ludziom. Kościół poza tym jest widziany jako osobne ciało, oblubienicę Jezusa, Jezusa, który w niej działa. Wszystko zależne jest od tego, jaką teologię przyjmiesz. W każdym razie, papiestwo dla katolików jest ważne chociażby dlatego, by jednoczyć Kościół. Sam widzisz ile kongregacji macie. Żadna kongregacja nie może powiedzieć, że jesteście Kościołem powszechnym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: