Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

Filmy

Dodany 27 stycznia 2011
katolicyzm (cała prawda) film

Komentarzy 19 do “Filmy”

 1. Dexi said

  Co za tendencyjne filmy. Można ich dużo znaleźć, ale niewiele w nich prawdy. Prawdopodobnie są to następni tolerujący tylko Biblię jako źródło prawdy. Nie miałeś zbyt wiele postów pod „kontrowersjami” dotyczących protestantów więc lepiej po prostu pisać przeciwko Katolikom. Skoro Katolicyzm był bazą do powstania współczesnej Europy to dlaczego miałby nie bronić swoich wiernych i swoich stref wpływów przed heretykami, którzy mówili łatwo wpadające w ucho herezje. Gdyby nie Papież i Katolicki Kościół już dawno byłbyś muzułmaninem.

  • husyta said

   Drogi Dexi, dzięki za wpis demonstrujący typowo zawłaszczeniowy stosunek katolicyzmu do chrześcijaństwa. Katolicyzm a chrześcijaństwo, to dwa różne światy;
   Wypowiadasz bardzo ciekawą domniemanie: „Gdyby nie Papież i Katolicki Kościół już dawno byłbyś muzułmaninem.”
   Śmiem twierdzić, że gdyby nie papież i KK, pewnie żyłbym w zupełnie innej części świata; moi praojcowie uciekli z Francji, kiedy z inspiracji papieża, wyrżnięto Hugenotów, czyli francuskich wyznawców wiary w doskonałość ofiary Jezusa na krzyżu oraz w Biblię jako stateczny autorytet w sprawach wiary.

   • Dexi said

    Czy ty jesteś historykiem, a może religioznawcą? Nawet z logicznego punktu widzenia papiestwo było uznawane przez wszystkich za ostoję jedności, a także za instytucję potwierdzającą prawowitość sprawowanej władzy. Dawało to ludziom nadzieję, że król również ma kogoś nad sobą i nie może robić cokolwiek chce. Grupy protestanckie traktowano jako mącicieli. I jako takich tępiono ich. Nie robił tego Kościół, lecz władcy. podobnie było z paleniem czarownic, gdzie, po pewnym czasie, papież stracił panowanie nad władcami, którzy w przyczynili się do złej sławy Świętej Inkwizycji. Itd. Itp. Można tak długo.

 2. Dexi said

  Zapomniano w tych filmach o kontekście historycznym tych wydarzeń. Umniejszenie roli papiestwa w tamtych czasach to było również zagrożenie utraty jedności Europy. Tak samo było z odkryciami naukowymi stojącymi w sprzeczności z Kościołem. Dokonując rewolucji w wymiarze naukowym mogło doprowadzić np. do rozruchów w wymiarze politycznym i społecznym. Nie można negować negatywnej roli Kościoła Katolickiego w Europie, ale nie można też powiedzieć, że Kościół to samo zło. Po prostu tego typu wydarzenia wpisywały się w pewien tok myślenia tamtych czasów, gdzie uważano, że poza Katolicyzmem nie ma zbawienia i że każdy kto atakuje Kościół atakuje również Boga i dotychczasowy porządek świata.

  • andrzej j mroz said

   Dobrze myslisz Dexi, ciesze sie ze polemizujesz na poziomie .Pozdrawiam

   • Aga said

    to nie poziom to ślepa wiara w katolicyzm i ich świętość i nieomylność,…………….. żałosne

   • dexi said

    Droga Agu, twoja wiedza jest „żałosna”. Swoim postem potweirdzasz swoje nikłe przygotowanie retoryczne do dyskusji. Moja wiara nie jest ślepa ale potwierdzona wiedzą. Mówię to jako pasjonat historii, filozof i teolog. Szkoda tylko, że próbujesz mnie ośmieszyć wklepując te parę zdań, które nic do dyskusji nie wnoszą. Zresztą, na jakiej podstawie twerdzisz, że wierzę ślepo w katolicyzm?

 3. Kamil said

  Jeżeli nauki biblijne o usprawiedliwieniu z łaski przez wiary nazywasz herezjami to gratuluję… Prawdą jest to ze katolicyzm i papiestwo zawsze było panem nad ludzmi uzurpujące sobie prawo do bycia jedyną drogą do Boga… rzeczywistosci jest to poganski kult ubrany w chrześcijańskie nazewnictwo… Myśle ze nie byłbym muzułmaninem a raczej żyłbym w świecie gdzie odstępcze chrzescijanstwo nie miało by takiej siły… ale i to Bóg przewidział w dziejach Kościoła bożego opisując je w listach do zborów w księdze Objawienia.

  • Dexi said

   Nie za bardzo wiem, jaką krzywdę ci Kościół wyrządził, jednak powściągnij swój język. Jeśli jesteś związany ze Świadkami Jehowy, to nadal nie wiesz, jak daleko od prawdy jesteś. List do zborów w Księdze Objawienia? Jeżeli stosujesz angielskie nazewnictwo, znaczy to, że nie jest to ogólnie przyjęta biblia. Podaj źródło, konkretny fragment, no i wreszcie, podaj mi, z jakiej wiary jesteś, bo nie wiem za bardzo, jak ci odpowiedzieć. U @Husyty przynajmniej mogę się domyśleć kim on jest.

   • husyta said

    Dexi, KRK wyrządza krzywdę całym narodom, kiedy naucza i bałwochwalstwa, przez co sprowadza na nich rzeczy opisane w Biblii jako przekleństwa, …
    Chwała Bogu, że są udzie, którzy mają odwagę o tym mówić, bo nie mogą patrzeć na to, jak imię Boże jest zniesławianem jak Bóg jest przedstawiany w fałszywym świetle.
    I tutaj nie można powściągać języka, grzechy bałwochwalstwa trzeba nazwać po imieniu i wezwać ludzi do upamiętania się. Jeśli chcesz trwać w uporze swego serca i kłaniać się relikwiom JP2 czy modlić się do zmarłych, twoja sprawa, ale nie zabraniaj innym mówić o tym, co jest prawdą a co fałszem w świetle Biblii.

   • Dexi said

    Nie modlę się do zmarłych, ale za nich. Kościół wierzy w komunię zmarłych i żywych. Proszę zmarłych o wstawiennictwo, ale tylko dlatego, że widzą to, co ja sam będę dopiero widział po śmierci. Nie przepadam za relikwiami, jednak również jest to bardzo stary zwyczaj, i dopóki pochodzą z legalnego źródła to nie jest źle. Pamiętasz, że wiele znanych osób, chociażby niekatolików, robi podobne rzeczy? W naszej historii mamy Paderewskiego, którego serce jest w Amerykańskiej Częstochowie, i Szopen, którego serce jest w Polsce. Itd. Itp.

    Ale, jeśli mówimy o relikwiach, to znowu trzeba tutaj przypomnieć historię religii. Chrześcijanie przychodzili na groby swoich zmarłych i tam się modlili. We wszystkich ołtarzach Kościoła Katolickiego i Ortodoksyjnych Kościołach (przynajmniej w tych starszych kościołach) są ukryte relikwie świętych. Jest to następna odwieczna tradycja.

    Nawet, jeśli ktoś posiada relikwie, to mam nadzieję, że służą mu, by powiększyć i wzmocnić wiarę, a nie uczyć bałwochwalstwa. Prywatnie nie popieram „kultu” relikwii, ale nie mówię, że to jest złe.

   • Kaska said

    …masz nadzieję, że służą, by powiekszyć i wzmocnić wiarę… hmmm to dlaczego prywatnie nie popierasz tego kultu? Kult bożków jest bałwochwalstwem, może dlatego właśnie? A to przecież jest złe, to dlaczego o tym nie mówić?

   • dexi said

    …mam nadzieję… bo sa ludzie, którzy wierzą w relikwie, obrazy i biblię jak w talizmany.

    Jednak, odbijając piłeczkę, są również kongregacje Chrześcijańskie, które są zapatrzeni w biblię, jak w talizman. Wierzą, że jest to jedyne źródło objawienia, a jednak mają o objawieniu wiedzę niepełną – według doktryn Kościoła Katolickiego (który de facto jest największą religią świata). Ludzie ci jednocza się chyba tylko dlatego że Kościoła nienawidzą, zamiast się skupić na wierze w Jezusa (tak, mówię o tobie Husyto). Dyskutuję wiele z protestantami tutaj gdzie mieszkam, ale tak zaślepionych ludzi, i tak wrogich Kościołowi, to nigdy nie spotkałem, jak na tym blogu.

    Choć właściwie widziałem… w Polsce. Spotkałem pewną osobę, która zaczęła mi coś wyjaśniać o Biblii. Straciła jednak grunt pod nogami, gdy zacząłem drążyć temat głębiej (tak, to był Świadek Jehowy, więc nie Chrześcijanin). Zaczęła, ta osoba, obrażać mój Kościół, ale znowu zacząłem drążyć temat głębiej i znowu osoba ucichła. Wyuczone formułki zamiast wiedzy i zrozumienia. Ślepa nienawiść, zamiast merytorycznej wiedzy.

    Mniej więcej ja się tu tak czuję. Ale mnie to nie zraża. Próbuję tylko prostować poglądy ludzi, którzy widzą moją wiarę powierzchownie.

   • husyta said

    Dexi, piszesz jak stereotypowy apologeta katolicki. Jeśli ktoś przedstawi na podstawie Biblii, że nauki KRK są z nią sprzeczne, wtedy apologeci katolicyzmu zarzucają takiej osobie nienawiść do katolików. Przypisują jej podłe motywacje, a nastepnie stają się sędziami tych motywacji.
    A może, drogi Dexi, ci,którzy wskazują Wam na Biblię, kochają Boga i kochają Was, i nie chcą, abyście zginęli w piekle, zatem wskazują Wam na biblijną drogę zbawienia ponosząc przy tym ryzyko, że oskarżycie ich o nienawiść i wszelkie podłe motywacje.

   • dexi said

    Człowieku, Husyto, słyszysz siebie? Próbujesz dowieść za wszelką cenę, że Kościół Katolicki jest w błędzie. Nas nie obchodzi jakaś mała protestancka grupa, a przynajmniej nie chcemy wchodzić z wami w tego typu dyskusje, bo przypomina to walenie głową w mur. Podczas gdy my szukamy zgody z Kościołami Protestanckimi, wy musicicie wyrwać się przed szereg i siać nienawiść.

    Mówię jak apologeta Katolicki? Znam swoją wiarę, jestem Katolikiem. Mówię jak apologeta Katolicki, bo próbuję bronić teologii Katolickiej przed tymi nieporadnymi atakami na mój Kościół.

    Skąd masz pewność, że twoja wiara jest prawdziwa? W jaki sposób do tego dotarliście? Z mojej perspektywy mówicie bzdury, choć jest pewnie odrobina prawdy. Próbujecie bazować tylko na Biblii, która została spisana po powstaniu Chrześcijaństwa (Nowy Testament). Wyrzuciliście z Biblii księgi, które od samego początku były uznawane przez Kościół Katolicki (którego byliście częścią jeszcze parę lat temu), odrzuciliście najstarsze możliwe nauki Kościołą, nie uznajecie Ojców Kościoła i ich nauk (czyli osób, które żyły zaraz po apostołach). Powiedzcie mi, jak w świetle tych faktów macie czelność uwarzać się chociażby za wiarygodną kongrecję.

 4. piotr said

  A gdzie jest napisane w Biblii o relikwiach? Katolicy myślą, że są chrześcijanami a proszą zmarłych (!) o wstawiennictwo, przecież Chrystus wyraźnie mówi:
  Jann 14:6
  6. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (BT)
  Czyli nie przez Marię, Józefa, moją zmarłą mamę, czy pana Karola Wojtyłę!!
  Dopóki byłem w KRK, to mi to nie przeszkadzało, bo nie znałem prawdy. Odkąd się nawróciłem i czytam Pismo, widzę to cało pogaństwo, które promuje KRK. Dziwię się jak ludzie wykształceni, znający doskonale Biblię, mogą wierzyć w takie bałwochwalstwo i jeszcze wciskają ciemnotę innym. Oj będzie piekło pełne papieży, biskupów i księży….

  • dexi said

   To już wiem, dlaczego nie chcesz być w „KRK”. Po prostu nie znasz teologii. Nie wstawiamy się do Ojca przez świętych, a jedynie prosimy ich o wstawiennictwo. Czyli, innymi słowy, modlimy się razem. Jeżli sa w piekle księża lub biskupi, to są tam raczej ci, którzy doprowadzili do schizm, albo ci, którzy przestali wierzyć, jak Jedyny Kościół Święty naucza.

 5. Tadeo said

  Oj Dexi czym to omotal szatan serce twoje ze tak twardo stoisz za tym iz kosciol stoi na strazy Bibli ? Oj stal i stoi i to od wiekow aby normalni ludzie nie mieli do niej dostepu a ci co ja posiadali byli tepieni.Jest tak prosto napisana ze nie trzeba zadnych studiow telogicznych aby ja zrozumiec.Pozatym chcialbym sie nie rozpisywac bo to i tak nic nie przyniesie ale powiedz mi tylko jedno : po co komu potrzebne statuly Chrystusa ,czy to w Brazyli czy nowa w Polsce w Swiebodzinie ,czy biskupa czy inne balwochwalstwo ,tylko prosze bez wywodow teologicznych bo jak wiem na tych waszych studiach to studiuje sie nie Biblie ale katechizmy ,doktryny ,Sobory i inne dogmaty katolickie .Ciekawy jestem czy Duch Swiety o ktorym piszesz ze prowadzi ten kosciol jest z nim zgodny co do wielkosci balwochwalstwa ktore jest bez konca . A moze by tak zamiast nowych pomnikow dla Boga pobudowal by ten kosciol np.przedszkole albo cos innego .Szkoda mi slow na dyskusje a moja propozycja jest taka : wiecej Bibli na codzien…..

  • dexi12 said

   Wydaje ci się, że tylko osoby krytykujące Kościół Katolicki wierzą tak, jak powinno się wierzyć? Zapraszam cię do tego byś zaczął czytać trochę książek, w szczególności tych naukowych. Jeśli nie trzeba żadnej wiedzy, by zrozumieć nauki Chrystusa, to czemu sam Chrystus tłumaczył je ludziom w sposób prosty, a później apostołom? Czyżby jednak jego nauki wymagały wyjaśnienia?

   Ponieważ uważasz, że dokumenty Kościoła są do niczego nie potrzebne to czekam na to jak napiszesz książkę na temat egzegezy Wesela w Kanie z ewangelii Świętego Jana. Możesz oczywiście sam dojść do niektórych prawd, ale po co, skoro to już wszystko było napisane i można więc skorzystać z doświadczenia innych osób. Czasem odkrywali oni rzeczy, o których byś sam nawet nie pomyślał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: