Blog Husyty

Blog jest poświęcony ujawnianiu nadużyć papiestwa w świetle Pisma Świętego. Zgorszy tych, którzy traktują katolicyzm jako prawdziwe chrześcijaństwo. Pomoże tym, których zgorszyły praktyki i nauki katolicyzmu.

Wydarzenia

Gigantyczny posąg Matki Boskiej powstaje w Boliwii
W Boliwii powstaje 45 metrowa figura Matki Boskiej, co znaczy, że będzie wyższa od figury Jezusa ze Świebodzina, która ma tylko 36 metrów i Jezusa z Ustronia, który ma tylko 24 metry.

Jest dekret papieża. Beatyfikacja Jana Pawła II 1 maja
W końcu stało się to, na co czekali katolicy rzymscy w Polsce. Benedykt 16 ogłosił datę beatyfikacji JP2.
Katolicy mogą się modlić do zmarłych po ogłoszeniu ich świętymi. Aby jednak ktoś mógł być ogłoszony świętym, musi nastąpić jakieś zdarzenie, które hierarchowie uznają za cud, dokonany za wstawiennictwem kandydata do świętości. Oznacza to, że trzeba się modlić do zmarłego, zanim zostanie ogłoszony świętym. Idąc tym torem, można się modlić do każdego zmarłego, a kiedy nastąpi cud, poinformować papieża, że za sprawą takiego a takiego zmarłego nastąpił cud i poprosić o uznanie go świętym.

Krew Jana Pawła II. Relikwia budzi kontrowersje
Kardynał Dziwisz chce wystawić w Łagiewnikach nową relikwię – ampułkę z krwią JP2.
Będzie to najcenniejsza relikwia przechowywana w Krakowie, cenniejsza od gwoździa z krzyża Jezusa, podarowanego królowi Władysławowi Jagielle przez Marcina V w 1425 roku.

Papież: Prezerwatywy dopuszczalne „w konkretnych przypadkach”
Używanie prezerwatyw jest dopuszczalne w wyjątkowych, „konkretnych przypadkach”. Takim przypadkiem może być „zagrożenie zarażeniem się wirusem HIV” u mężczyzn uprawiających prostytucję – stwierdził Benedykt XVI. ….

Pijany ksiądz chciał się bić z policjantami
Policjanci z Knyszyna po pościgu zatrzymali 39-letniego kierowcę, który nie chciał zatrzymać do autem kontroli. Mężczyzna awanturował się i chciał się z nimi bić. Okazało się, że to duchowny z jednej z białostockich parafii

Co zrobi Kościół Katolicki ze szczątkami ks. Popiełuszki?
500 parafii z całego świata prosi o relikwie bł. ks. Popiełuszki
Prawie 500 parafii z całego świata zwróciło się z prośbą do metropolity warszawskiego o relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki …

Prezydent Komorowski na kolanach przed jasnogórskim cudownym obrazem

Ta informacja przygnębiła nie tylko mnie, ale zapewne wielu, którzy kochają Słowo Boże i zdają sobie sprawę, że kłanianie się obrazowi przez przywódcę narodu nie przyniesie błogosławieństwa.

Prorok Izajasz tak komentował kłanianie się obrazom w Izraelu:
2,8 Ich ziemia jest pełna bożków, kłaniają się dziełu swoich rąk, temu, co uczyniły ich palce.
2,9 I tak poniżył się człowiek, i spodlał rodzaj ludzki: Ty im nie przebaczysz.

Watykan odpuszcza arcybiskupowi Paetzowi
Ta informacja też szokuje:
Watykan cofnął zakazy, które nałożył na arcybiskupa Juliusza Paetza po aferze molestowania przezeń kleryków. Poznańska kuria walczy o anulowanie tej decyzji.
Molestowanie kleryków przez abp. Paetza ujawniła „Rzeczpospolita” osiem lat temu. Sąd ani prokuratura sprawą się nie zajęły, bo pokrzywdzeni nie złożyli zawiadomień. Paetz do zarzutów się nie przyznał, ale został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska metropolity poznańskiego w 2002 r. Jako arcybiskup senior zamieszkał w domu na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.
Więcej

Tajemnica relikwii księdza Jerzego Popiełuszki
Ta informacja jest mocno szokująca. Kościół Rzymsko Katolicki ujawnił pewną tajemnicę, która nawet dla wielu katolików będzie bulwersująca:
Fragment wątroby, śledziony, nerek i dwie ampułki krwi, wszystko w słoiku z formaliną w zapieczętowanej skrzynce. Przez 26 lat narządy pobrane z ciała błogosławionego księdza Popiełuszki spoczywały w kaplicy Sióstr Misjonarek w Białymstoku. Tajemnicę niespodziewanie wyjawił Kościół
Więcej …

Kaczyński naśladuje buntownika Absaloma
„Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedzając mieszkańców terenów dotkniętych przez powódź wytyka rządowi błędy. I podkreśla, że gdyby to on był premierem budżet dawno byłby znowelizowany, a to oznaczałoby więcej pieniędzy dla powodzian.” (GW, 08.06.2010)

W podobny sposób działał Absalom, syn Dawida, kiedy siadał w bramie miasta, okazywał sympatię ludziom, twierdząc przy okazji, że ich sprawa jest słuszna, ale u boku króla nie ma nikogo, kto zająłby się ich sprawą. Gdyby on był królem, to wtedy sprawa zostałaby szybko załatwiona. … W ten sposób bałamucił lud, podcinając zaufanie do osób sprawujących władzę, kreując się na dobroczyńcę, który spełni wszystkie życzenia ludzi, pod warunkiem, że zostanie królem.
2 Samuelowa 15,2 Absalom rano zwykł zasiadać obok drogi wiodącej do bramy. Każdego, kto z jakąś sprawą udawał się do króla, by ją rozsądził, wołał Absalom do siebie i pytał: Z którego jesteś miasta? Ten odpowiadał: Sługa twój jest z takiego a takiego pokolenia izraelskiego.
15,3 Wtedy Absalom mówił mu: Patrz, sprawa twoja jest jasna i słuszna, ale u króla nie znajdziesz nikogo, kto by cię wysłuchał.
15,4 Potem mówił Absalom: O, któż mię ustanowi sędzią nad krajem? Przychodziliby do mnie wszyscy, którzy mają sprawy sporne i sądowe, a ja wydawałbym sprawiedliwe wyroki.
15,5 A gdy ktoś się zbliżał, aby mu oddać pokłon, podawał mu rękę, ściskał i całował.
15,6 Absalom postępował w ten sposób wobec każdego Izraelity, który przychodził po sprawiedliwość do króla. Tak Absalom zjednywał sobie serca ludu izraelskiego.

Ta super życzliwość Absaloma wobec ludu była udawana. Miała na celu pozyskanie ludu, aby przejąć władzę w kraju. Kiedy Absalom uznał, że sympatia większości ludzi jest po jego stronie, zorganizował przewrót, w celu przejęcia władzy w kraju.
Kaczyński naśladuje Absaloma, podważa autorytet władz i kreuje się na dobroczyńcę. Po prostu populista.
Jeszcze jedno, obecnie może obiecywać, co tylko ludzie pragną, bo wcale nie musi dotrzymywać obietnic.
Politycy PiSu kierują się zasadami Jezuitów, a jedna z nich brzmi:
„Nie musimy dotrzymywać obietnic, jeśli nie mieliśmy takich intencji od samego początku.” (Escobar)

Dialog katolicko muzułmański
8 maja 2009 Benedykt XVI rozpoczął podróż do Ziemi Świętej

Program podróży „Benedykta XVI ma trzy główne tematy – międzyreligijny dialog ze światem islamu, sytuację często uciskanych mniejszości chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie oraz stosunki z judaizmem nadwerężone niedawnym zdjęciem ekskomuniki z lefebrystów.”

Moje uwagi dotyczą tutaj tylko dialogu z muzułmanami. Czasem pojawiają się głosy, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga.
Nie będę zbytnio rozwijał tematu, ale odwołam się do jednego wersetu z Pisma Świętego, gdzie apostoł Piotr mówi:
Dzieje 10: (43) O nim to [Jezusie] świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego.

Według Piotra, wszyscy Boży, czyli prawdziwi prorocy, świadczyli o tym, że każdy, kto wierzy w Jezusa, dostąpi odpuszczenia grzechów.

W Starym Testamencie oznaczało to wiarę w Zbawiciela, który miał przyjść.
W Nowym Testamencie oznacza to wiarę w Zbawiciela, który przyszedł i umarł na krzyżu za grzech człowieka.

Czy muzułmanie głoszą to samo? Czy Mahomet głosił to, o czym świadczyli prorocy?

Czy KRK uczy to samo? Od 1302 roku obowiązuje bulla Unam Sanctam, która mówi, że aby dostąpić zbawienia, trzeba być poddanym biskupa Rzymu, czyli papieża.

30 tysięcy sekt protestanckich głosi, że każdy, kto wierzy w Jezusa, dostąpi odpuszczenia grzechów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: